Zawory nabojowe
Hydraforce, Eaton, Integrated Hydraulics
Zawory nabojowe
Hydraforce (wersje HPS do 420 bar)
Hydraforce (wersje HPS do 420 bar)
Hydraforce jest specjalistą od dedykowanych bloków pod konkretne wymagania klienta, które sątestowane u producenta, a dostawca bierze pełną odpowiedzialność za ich prawidłowe funkcjonowanie. Producent posiada w swojej ofercie sporo ciekawych zaworów (zobacz zawory multifunkcyjne), a większość rozwiązań jest opatentowanych. Ostatnio wypuścil serię zaworó1)Hydraforce HS, które mogą pracować do ciśnienia 420 bar. Na potrzeby układu istnieje możliwość doboru i skonfigurowania sterowania. W takim przypadku prosimy o kontakt. W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z programem do projektowania schematów/bloków hydraulicznych Hydraforce I-design oraz HF Impulse do programowania elektroniki Hydraforce. Więcej na stronie www.hydraforce.pl
Elektrozawory Hydraforce
Firm Hydraforce jest szczególnie znana z aplikacji mobilnych –ciśnienie do 210/240 bar gdzie elektrozawory nabojowe z powodzeniem były i są stosowane. Głównie dotyczy to serii Hydraforce SV10-20, 21, 22, 28, 29 oraz serii SF08-22. W związku z tym, ze aplikacje są coraz bardziej wymagające, a także aplikacje przemysłowe coraz częściej stosują zawory nabojowe firma Hydraforce wypuściła na rynek wersję Hydraforce HSV10-20, 21, 22, 28, 29, która może pracować nawet na ciśnieniu do 420 bar. W ofercie są również rozdzielacze 3-drogowe V58-30, jak i 5-drogowe np. Hydraforce SV10-59D. Więcej informacji na stronie producenta lub na www.hydraforce.pl. Obecnie Hydraforce rozwija gamę zaworów multifunkcyjnycH jak EP08-35, które wraz z elektrozaworami tworzą różne kombinacje. Dzięki temu produkowane bloki zawierają mniej gniazd. Hydraforce został przejęty przez firmę Bosch Rexroth, ale nadal ma pewną autonomię w swoich działaniach.
Zawory proporcjonalne Hydraforce
Zawory proporcjonalne Hydraforce stanowią najciekawszą grupę produktową, gdyż coraz częściej firmy rezygnują ze sterowania mechanicznego i zastępują go elektrycznym. Najczęściej są to proporcjonalne regulatory przepływu Hydraforce PV72-30, SP10-20, HSP10-20, jak i zawory ciśnieniowe redukcyjno-przelewowe Hydraforce TS10-36 i przelewowe TS58-20. Odrębną grupę stanowią tutaj zawory przelewowe pod wentylator ( o przeciwnym działaniu niż standardowe zawory przelewowe tzn. wraz ze wzrostem natężenia prądu maleje ciśnienie) Hydraforce TS10-27. Dopełnieniem są rozdzielacze suwakowe proporcjonalne sterujące nie tylko kierunkiem, ale i natężeniem przepływu Hydraforce SP10-57, 58. Najczęściej używanym zaworem zproporcjonalnym jet zawór PV72-30A-0-N-0 oraz PV72-30AM-0-N-0
Zawory sterujace natężenem przepływu Hydraforce
Rozróżniamy 2 rodzaje regulacji przepływu w układach hydraulicznych. Pierwsze to zawory dławiące np. Hydraforce NV10-20 lub zwrotno-dławiące Hydraforce FC10-20, które regulują przepływ, który uzależniony jest jeszcze od ciśnienia w układzie. Obecnie częściej w maszynach stosuje się regulatory dwudrogowe Hydraforce FR50-28 z kompensacją jak i trójdrogowe z kompensacją Hydraforce FR10-39, gdzie zmienne ciśnienie ma mniejszy wpływ na przepływ. Zauważalny jest też trend modernizacji maszyn posiadających jedynie zawory dławieniowe poprzez wstawienie kompensatorów np. EC50-30i uzyskanie w ten sposób kompensowanego regulatora przepływu. Do synchronizacji siłowników stosowane są dzielnik strumienia Hydraforce FD50-45 w zależności od danego przepływu i podziału strugi-więcej informacji w katalogach.
Zawory sterujące ciśnieniem Hydraforce
Zawory ciśnieniowe to głównie zawory hydrauliczne przelewowe Hydraforce RVD50-20, które charakteryzują się dużym przepływem ( w stosunku do wielkość gniazda) i bardzo szybka reakcją dlatego mogą stosowane są szczególnie w układach o bardzo dużej dynamice. Do mniej wymagających aplikacji używane są zawory Hydraforce RV10, 50. Coraz częściej do zabezpieczenia układu, sterowania pomp i nie tylko stosowane są zawory redukcyjno-przelewowe Hydraforce PR50-36. Nadal niedoceniane są zawory sekwencyjne umożliwiające wykonywanie po sobie ruchów bez konieczności używania dodatkowych rozdzielaczy hydraulicznych Hydraforce PS10-30, Hydraforce PS10-40
Rozdzielacze hydrauliczne Hydraforce
Rozdzielacze hydrauliczne Hydraforce to największa grupa produktowa tego producenta. Zaczynając od zaworów nabojowych szklankowych Hydraforce EP10-S38, których główna zaletą jest mały spadek ciśnienia przepływającego przez zawór oleju, a także możliwość dowolnej konfiguracji zaworu poprzez zastosowanie odpowiedniego pilota. Coraz częściej stosowane są zawory hydrauliczne sterowane pośrednio szczególnie w układach proporcjonalnych ze względu na znaczna oszczędnośćpieniędzy i miejsca w stosunku do standardowych zaworów płytowych. Dotyczy t zaworów dwudrogowych Hydraforce PD10-30, trójdrogowych Hydraforce PD10-40 i czterodrogowych Hydraforce HPD42-S67C. Nieodzownym elementem w obecnych układach-szczególnie z linią LS sąprzełączniki obiegu Hydraforce LS10-30, Hydraforce LS50-30 oraz zawory zwrotne Hydraforce CV10-30, Hydraforce HCV10-30. Więcej ciekawych produktów Hydraforce w katalogach.
Cewki, czujniki położenia suwaka i zawory multifunkcyjne
Głównym celem firmy Hydraforce jest hasło "compact without the compromise". Z tego względu firma wprowadza wiele rozwiązań, a także pojedyńczych zaworów, które ułatwiają, upraszczają układy, a dzięki czemu całe bloki są mniejsze, a układ wygląda zgrabniej. Najciekawszymi zaworami są Hydraforce SVRV10-26, PC10-38, RVCV56-20, HSPEC12-30A, HSPEC12-34, EPFR50-S35.
Trakcja, transmisja, akumulator
Hydraforce rozwija produkty pod specjalnego wymogi klienta. Głównym celem jest opracowanie rozwiązań oszczędzających energię jak dzielnik momentu Hydraforce HTD10-40 czy miejsce jak trójdrogowy zawór zwrotny Hydraforce HCV16-30. Natomiast największą sprzedaż gwarantuje sprzedażspecjalnych bloków zaworowych i zaworów do transmisji. Masz pytanie lub problem? Zapraszamy do kontaktu.
Zawory montowane bezpośrednio w przekładni silnika Hydraforce Transmission
Głównym celem firmy Hydraforce jest współpraca z producentami maszyn i oferowanie spersonalizowanych rozwiązań. W związku z tym firm Hydraforce wprowadza nowe rozwiązania mające na celu zaproponowanie lepszych/bardziej efektywnych rozwiązań.
Rozwiązania i zawory Hydraforce pod aplikacje z akumulatorami
W związku z tym, ze firma Hydraforce kładzie duży nacisk na aplikacje mobilne,a jak dobrze wiem często w aplikacjach mobilnych występują akumulatory-szczególnie mające zapewnić oczekiwany wydatek podczas okresowego zapotrzebowaniu na olej, co powoduje, że firma Hydraforce ma w swojej ofercie kilka rozwiązań zabezpieczenia akumulatora. Proszę zapoznać się z broszurą.
Korpusy Hydraforce
Firma Hydraforce specjalizuje się w rozwiązaniach tzw "customowych". Nie zmienia to faktu, że w swojej ofercie posiada również elementy standardowe-jak korpusy. Najczęściej spotykane to: Hydraforce 7028240, 7028330, 7151450, 7151540, 7151050, 7151150. Jeżeli potrzebują Państwo specjalnych rozwiązań prosimy o kontakt.
Zawory nabojowe
Eaton Integrated Hydraulics
Eaton Integrated Hydraulics
Eaton zakupił firmę Integrated Hydraulics, dzięki czemu wskoczył do czołówki producentów zaworów nabojowych. W swoim portfolio ma szeroką gamę rozwiązań również aplikacyjnych. Na uwagę zasługuje podwójny zawór samopoziomujący Eaton 39055-FAZ. Swego czasu Integrated Hydraulics było pionierem we wdrażaniu rozmaitych rodzajów zaworów hamulcowych Eaton 1CE, CEB, CER, CEL oraz zaworów hydraulicznych dla różnych aplikacji. Pomimo, że obecny kierunek firmy to rozdzielacze wielosekcyjne Eaton CLS, CMA to nadal możemy w pełni korzystać z rozwiązań nabojowych, które coraz częściej spotykane są w aplikacjach rolniczych ( wbudowane w jeden blok).
Zawory nabojowe proporcjonalne Eaton to przede wszystkim regulatory przepływu dwudrogowe ESV1-10 jak i trójdrogowe EFV2-12. Standardowo ofertę uzupełniają zawory proporcjonalne przelewowe Eaton ERV1 (również w wersji pod fan drive IRV1 i IRV2) oraz coraz częściej stosowane zawory redukcyjno-przelewowe Eaton EPRV. Istnieje również możliwość wykonania specjalnego bloku łączącego kilka funkcji, ale w takim wypadku prosimy o kontakt.
Elektrozawory nabojowe- to najszybciej rosnąca grupa produktowa z zakresu zaworów hydraulicznych nabojowych. Główna zaleta to możliwość dowolnej zabudowy i konfiguracji. Rozróżniamy zawory dwudrogowe Eaton SBV1-10, SBV11-10, W opcji blokowania w jednym kierunku Eaton SV3-10, SV13-10. Do trójdrogowych zaliczamy natomiast zawory Eaton SV4-10. Opcji jest zdecydowanie więcej dlatego zapraszamy do zaznajomienia się z katalogiem.
Eaton duży nacisk kładzie na rozwiązania gotowe pod różne aplikacje. Szczególnie dużo rozwiązań opracował dla silników orbitalnych (z naciskiem na silniki Char-Lynn) Eaton 1CLLROMP150, CEOMP35. W związku z tym, ze są to produkty skatalogowane są przystępne cenowo. Warto zwrócc przy tym uwagę na bogactwo rodzajów silników hydraulicznych jaką ma w swojej ofercie firma Eaton
Uzupełnieniem oferty są rozdzielacze przede wszystkim ręczne Eaton MRV, MSV służące albo do awaryjnego przesterowania albo do zmiany kierunku przepływu w prostych aplikacjach. Dzięki zaworom logicznym PTS1-10 możemy utworzyć interesujące rozwiązania szczególne łącząc je z rozdzielaczami.
Nie ma praktycznie schematu hydraulicznego, w którym nie występuje chociaż jeden zawór zwrotny, a to zabezpieczający pompę, utrzymujący siłownik w pozycji bądź uniemożlwiający kawitację silnika. Głównie mamy tutaj na myśli zawory Eaton CV3-10, CV13-10, albo najbardziej znane z tej grupy i wciąż powszechne Eaton 4CK30, 4CK90.
Zawory sterujące natężeniem przepływu to przede wszystkim regulatory przepływu dwudrogowe Eaton FR2-10, jak i trójdrogowe Eaton PFR2-10 jaki Eaton PFR12-10 w zależności od ciśnienia. Ciekawym produktem umożlwiającym tzw „multifunkcyjność” są kompensatory Eaton PCS3-10, PCS13-10
Ciśnienie to oprócz przepływu główny parametr charakteryzujący hydraulikęsiłowa. Najważniejszym zaworem w układzie jest zawór bezpieczeństwa zabezpieczający układ przed zbyt dużym ciśnieniem, a w konsekwencji awarią. Do najczęściej stosowanych zaworów należą Eaton RV1-10, 3-10, 5-10, 8-10, a wyróżnia je przede wszystkim ciśnienie pracy oraz maksymalny przepływ. Nieraz w systemie hydraulicznym mamy dwa układy pracujące na rożnych ciśnieniach wtedy używamy zaworów redukcyjnych bądź redukcyjno-przelewowych Eaton PRV1-10, 2-10, 12-10. W układach bardziej skomplikowanych bądź przy sekwencji ruchów warto zapoznać się z zaworami sekwencyjnymi Eaton 1PSC30. Godnym uwagi jest również zawór przelewowy, wentylowany Eaton 1VR100, 1VR150 oraz często występujące zawory Eaton RV8-10.
Zawory logiczne są często używane w aplikacjach, w których potrzebne są kombinacje zaworów lub ich sekwencje. Najczęściej spotykane zawory Eaton DPS2-10, DPS2-8.
Eaton w swojej ofercie ma szeroki wybór korpusów. Najczęściej używane są wielkości 10 - Eaton 02-175462, 876702, 876703, 02–175102, oraz wielkości 8 - Eaton 02–160727, 02–160728, 02–160733, 02–160734. Do wyboru są akcesoria do zaworów jak pokrętła, zwężki do zredukowania przepływu lub zawory zwrotne.
Zawory hamulcowe Eaton. Tego produktu nikomu nie trzeba przedstawiać, gdyż Eaton ma najszersząofertę zaworów hydraulicznych hamulcowych na rynku. Wystarczy wspomnieć o najbardziej znanych Eaton 1CE30, 90, 120 oraz w wersji z częściowym lub pełnym odprężeniem ciśnienia sprężyny Eaton 1CER, 1CEB, 1CEBD. W ofercie jest również kilka zaworów specjalnych, które na stałe zawitały do katalogu.
Eaton współpracuje z wieloma dużymi producentami dzięki, którym wprowadził do sprzedaży zawór Eaton 39055-Faz umożliwiający poziomowanie np. łyżki w dwóch płaszczyznach. Jest to szczególnie potrzebne w ładowarkach kołowych.
Eaton Vickers zawory nabojowe przemysłowe tzw "szklanki"
Vickers w przeszłości był najczęściej stosowanym producentem w przemyśle. Do dzisiaj z powodzeniem wykorzystywane są zawory szklankowe: składają się one z pokrywy Eaton Vickers CVCS oraz z zaworu nabojowego Eaton Vickers CVI. Opcji jest nieskończenie wiele na czele z wersjami monitorującą położenie (otwarte/zamknięte zaworu) co daje nam duże pole manewru podczas budowania nowej maszyny.
Wtyczki Deutsch-żeńskie 2, 4, 8, 12-pin
Wtyczki Deutsch są następstwem oczekiwań rynku. Nawet w życiu codziennym używamy urządzenia spełniających coraz to wyższe normy. Dzięki użyciu wtyczek Deutsch nasz układ może spełnić normy IP69K co oznacza, że jest całkowicie pyłoszczelny oraz zabezpieczony przed wysokociśnieniowymi opryskami. Głównie takie oczekiwania maja aplikacje morskie oraz rynek maszyn mobilnych z naciskiem na komunalne.

Wtyczka 2 pinowa

Wtyczka 4 pinowa

Wtyczka 8 pinowa

Wtyczka 12 pinowa